X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

1
PHP Warning: Unknown: It is not safe to rely on the system's timezone settings.
Merhaba yukarıdaki gibi hata alıyorsanız makalemizi inceleyiniz. Sorunun çözümü için php.ini dosyanızı düzenlemeniz gerekmektedir. Bu yüzden aşağıdaki işlemleri sırası ile takip ederek uygulayın.

– php.ini dosyanızı düzenlemek için ilk olarak hangi dizinde yer aldığını öğrenmelisiniz. Bunun için ” php -i | grep php.ini ” komutunu kullanın.

– Çıkan sonuca göre, Linux ‘ta dosya düzenleme olanağı sağlayan nano komutunu kullanıyoruz. Örnek: ” nano /etc/php.ini ” eğer Centos  7 ise "nano /opt/cpanel/ea-php70/root/etc/php.ini" php70 burayı her surum için ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir.

– Dosyamıza girdikten sonra hemen CTRL+W tuş kombinasyonu ile ” timezone ” kelimesini arayın.

– Sonuç olarak ” date.timezone ” gelecek. Bu satırın hemen solunda bulunan noktalı virgülü kaldırın ve satırı aşağıdaki gibi düzenleyin.

– date.timezone = Europe\Istanbul

– Düzenleme yaptıktan sonra değişiklikleri kaydetmek için CTRL+X kombinasyonunu uygulayın ve sorulan soruya Y yazıp enterlayın.

– Son olarak aşağıdaki kodu uygulayın. Bu kod sisteminizi yeniden başlatacak ve işlem tamamlanacak.

– /etc/init.d/httpd restart

Bu işlemleri uyguladıktan sonra büyük ihtimalle sorununuz ortadan kalkacaktır. Eğer probleminiz devam ederse, destek panelinden teknik destek ekibimize durumu bildirin.

Top